O mne a kontakty

ja september 2014

Alena Kolesárová EFT Advisor

pôvodným povolaním:

grafická a jazyková redaktorka

 

 

 

 

 

Od febr. 2011: certifikovaná poradkyňa pre dojčenie a život s bábätkom

2012 október: Certif. praktik EFT 1. + 2. stupeň

2014 december: Certif. praktik Matrix reimprinting

2015 december: seminár Faktor hojnosti I. – certifikovaná emočná koučka

2016 apríl: seminár Faktor hojnosti II.

2016 november: Seminár Certifikovaný praktik EFT 3. stupeň

 

Živnosť: Alena Kolesárová AHA studio.

 

K O N T A K T : 0903 777 859    |||   alenakolesarova@gmail.com

 

Sme utváraní jeden druhým. Najprv sú to naši rodičia, rodina, škola, učitelia, autori a guruovia, priatelia atd. Od mladosti ma zaujímali ľudské vzťahy a oblasť duše človeka.

V posledných rokoch boli pre mňa dôležité dve stretnutia. Prvé v septembri 2010 s  Luciou M., ktorá bola u nás na Slovensku v r. 2002 pri štarte laktačného poradenstva. Druhé na jar 2012 s dulou Zuzanou B. Obe mi na križovatkách osudu ukázali zaujímavú, zmysluplnú odbočku.

Ako sa veci dejú

V auguste 1991 som porodila svoje vytúžené dieťa, syna. Ten mi priniesol do života nielen obrovské šťastie a každodennú radosť, ale aj veľmi veľa nových ľudí – priateliek. Od jari 1992 som sa bez akéhokoľvek vedomého pričinenia z mojej strany stala dôverníčkou viacerých matiek. Až po rokoch som si uvedomila, že som vtedy vlastne začala radiť. Rozhodujúcim momentom bolo zrejme aj to, že som bola o dosť staršia ako ony, mala som už nažité, načítané, naštudované a napočúvané aj napozerané z rodín mojich priateliek-matiek, a tak som mala čo poradiť. Stala som sa doslova poradkyňou “pre všetko”. Možno bolo zákonité, že som sa potom po devätnástich rokoch stretla aj s poradenstvom pre matky. Nesmierne krásne, obohacujúce stretnutia s nimi pri častokrát aj ťažkých problémoch pri dojčení či v živote s bábätkom, ktoré sme spolu vyriešili, sú nezabudnuteľné. Ako psychológ “naturaliter” a človek zaoberajúci sa psychológiou aktívne viac ako štyridsať rokov, som však nemohla nevidieť u niektorých akúsi zvláštnu uzatvorenosť či váhavosť až neschopnosť otvoriť sa novej životnej situácii – dieťatku a materstvu. Čosi ako nedostatočnú materskú kompetenciu, ktorá sa prejavovala najmä vážnosťou, vnútornou neistotou, nedostatkom sebadôvery, zníženým sebavedomím a z toho prameniacich pochybností o sebe ako matke a aj o tom, či “veci” pôjdu tak dobre, ako keď som bola s nimi: “No, dobre, teraz je to v poriadku, keď ste tu, ale čo bude potom, keď odídete…?” – Táto veta vyslovená nahlas zaznela v mojej poradenskej histórii pomerne  často a nevyslovená visela vo vzduchu tiež dosť často. Samozrejme tieto matky (aj oteckovia) dostali odomňa podporu s uistením, že ak budú aplikovať rady, ktoré som im dala, bude všetko OK. Tieto slová sprevádzal stisk ruky a empatický, povzbudujúci pohľad do očí matky. No v mnohých týchto situáciach som cítila, že niečo by ešte potrebovala… Hm… ale čo…?

Lámala som si hlavu nad tým, čo ešte môžem pre takúto matku urobiť. Raz v rozhovore aj na túto tému sa moja priateľka Zuzana zmienila o terapeutickej metóde EFT. Hneď jej prvé slová o základe techniky EFT ma ako ctiteľku čínskeho fenoménu veľmi zaujali. Moje zaujatie rástlo každou minútou nášho rozhovoru a mne bolo jasné, že toto je ono! Kurz v Prahe u lektorky Marty Noskovej, EFT-AHC- CZ, zástupkyne strešnej organizácie AAMET (Association fot the Advancement of Meridian Energy Techniques v ČR) som absolvovala v prvom možnom termíne, ešte v septembri 2012. Do dnešných dní sa moje nadšenie pre EFT zvyšuje priamo úmerne s úspechmi pri pomoci prevažne matkám malých detí, no aj klientov, mužov. EFT pomôže účinne, rýchlo, bezbolestne a navždy alebo na veľmi dlhý čas.

Tu je vyjadrenie mojej klientky Jany: Celé roky, každý deň som mávala pocit, že sa nemôžem nadýchnuť, že sa dusím pod balvanom, čo mi leží na prsiach. A ten je teraz preč, rozplynul sa ako dym. Dýcham a mám pocit, že lietam… som lastovička…”